Szlak Graniczny Gór Polski św. Michała Archanioła

archaniol michal odznaka-1-1

Wstęp:

Góry pozwalają nam

na wędrówkę trwającą całe życie, za każdym razem odkrywamy coś nowego. Szlak Św. Michała Archanioła jest pod tym względem szczególny. Pozwala na wspólne strzeżenie granic kraju przez modlitwę  wraz ze strażnikiem granic św. Michałem Archaniołem. Trasa pozwala nam docenić i wychwalić malownicze piękno Dzieła Bożego zawarte we wszystkich granicznych pasmach górskich. Każdy kolejny z etapów ukazuje cudowne widoki, pozwala odnaleźć siłę do życia poprzez spotkania Bogiem Ojcem w majestacie gór.

Trasa:

Polega na przejściu pieszo ok. 1200 km od Bieszczad – Tarnica do Stogu Izerskiego w górach Izerskich. Łączy się to z pokonaniem granicznych gór Bieszczad, Beskidu Niskiego, Beskidu Sądeckiego, Pienin, Tatr, Babiogórskiego Parku Krajobrazowego, Beskidu Żywieckiego, Beskidu Śląskiego, Gór Opawskich, Masywu Śnieżnika, Kotlina Kłodzka (wariant pierwszy Góry Bialskie, Góry Złote, Góry Bardzkie, wariant drugi Góry Bystrzyckie, Góry Stołowe), Góry Sowie, Góry Wałbrzyskie, Góry Kamienne, Góry Karkonoskie, Góry Izerskie.

Szlaki można dobierać dowolnie, ale trzeba dojść do wyznaczonych miejsc.

Warto skorzystać z książki Pokochaj Polski Krajobraz Książka jest przewodnikiem po szlaku św. Michała Archanioła opisuje przejście tej drogi według wariantu autora ks. Michała Dłutowskiego.

Zasady przyznania statuetki:

Wymagane jest udokumentowanie swojego przejścia zdjęciem w miejscach: Tarnica, Połonina Caryńska lub Wetlińska, Schronisko w Łupkowie, Przełęcz Dukielska, Zdjęcie z Jaworzyny koło Krynicy Zdrój,   Wysowa, w kierunku Trzech Koron widok z Dunajca, kościół św. Kwiryna w Łapsze Niżne lub domu bł. ks. Józefa Stanka, Schronisko na Głodówce, Widok z Morskiego Oka, z Zawratu, z Kasprowego Wierchu, Ornak, Chochołów, Babia Góra, Pilsko, Rycerzowa, Wielka Racza, Barania Góra, Cieszyn, Dąb Jakub w Jastrzębie Zdrój, Racibórz, Kopa Biskupia, Śnieżnik, Wielka Sowa, Wali Góra, kościół w Krzeszowie, Śnieżka, Śrenica, Smrek lub Stóg Izerski,

Regulamin:

1. Nie ubezpieczamy wędrowców, każdy bierze udział na własną odpowiedzialność. Apelujemy o zachowanie rozwagi i planowania wędrowania przez sprawdzanie pogody i dopasowanie swoich sił do długości trasy.
  2. Szlak można przejść w odcinkach nie za jednym razem. Lecz trzeba koniecznie wrócić do tego miejsca gdzie było się wcześniej. Nie skracamy drogi
  3. Zdjęcia potwierdzające przebyty szlak należy wysłać na adres: szlak.bozego.milosierdzia@fundacjapromien.pl
  4. Należy wpłacić kwotę 50 zł na pokrycie kosztów statuetki. Do niej jest dołączony dyplom. Kto wysyła swoje dane zgadza się na rejestrację swojej osoby do spisu tych, którzy przeszli ten szlak. Płatności należy dokonać na konto fundacji z dopiskiem Szlak św Michała Archanioła
  5. Podanie swoich danych oraz wysłanie zdjęć rozumiane jest jako zgoda na przetwarzanie danych osobowych zgodnych z Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE 9dalej: RODO)