POLSKĘ SZCZEGÓLNIE UMIŁOWAŁEM

Zapraszamy na XVI Pielgrzymkę Rowerową do domu rodzinnego św. Faustyny w Głogowcu na rocznicę Jej urodzin.
Termin 22-25 sierpnia 2018 roku

Trasa Pielgrzymki przebiega przez sześć Sanktuariów Maryjnych Mazowsza:

• Rokitno – Matki Bożej Wspomożycielki Prymasów
  • Niepokalanów – Matki Bożej Niepokalanej
  • Szymanów – Matki Bożej Jazłowieckiej
  • Miedniewice – Matki Bożej Opiekunki Rodzin
  • Domaniewice- Matki Bożej Pięknej Miłości
  • Mąkolnice – Matki Bożej Fatimskiej

Zatrzymujemy się również w miejscowości Tum pod Łęczycą, gdzie znajduje się Archikatedra NMP i św. Aleksego z XII wieku , największa romańska świątynia w Polsce.

Słowa Jezusa z Dzienniczka św. Faustyny Polskę szczególnie umiłowałem, są hasłem przewodnim tegorocznej pielgrzymki. Szczególnego znaczenie nabierają te słowa w roku obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polaków. Chcemy, aby ten trud pielgrzymi był odpowiedzią na miłość Jezusa do naszej Ojczyzny i wyróżnienie nas tak wielkim Orędziem Bożego Miłosierdzia, które przygotuje świat na powtórne przyjście Zbawiciela Jako Sędziego na końcu czasów. Modlić będziemy się szczególnie za nasze rodziny, które tak bardzo potrzebują uzdrowienia wszechmocą łaski Odkupiciela.

Pielgrzymka ta dla czcicieli Bożego Miłosierdzia ma szczególny charakter:

• 24 sierpnia w Głogowcu, jak co roku o godzinie 21.00 będzie czuwanie przed najświętszym Sakramentem wystawionym w domu św. Faustyny do godziny 6.00 rano.
  • 25 sierpnia o godzinie 8.30 odprawiona zostanie uroczysta Msza Święta, a następnie jako pielgrzymi udamy się na cmentarz w Świdnicach Warckich, aby podziękować rodzicom św. Faustyny za tak wspaniały wzór życia oraz nawiedzimy Kościół w którym św. Faustyna przyjęła sakrament chrztu, pokuty i pierwszej Komunii Świętej.

Opiekunowie duchowi ks. Michał Dłutowski, ks. Mariusz Bernyś

Organizator Fundacja Promień Bożego Miłosierdzia

Telefon kontaktowy: Jadwiga 509 159 436; Urszula 537 393 904: ; Bożena: 515 105 181 .