Warning: Declaration of GDLR_Import::bump_request_timeout() should be compatible with WP_Importer::bump_request_timeout($val) in /wp-content/plugins/goodlayers-importer/goodlayers-importer.php on line 27
Pielgrzymka Rowerowa do Rodzinnego Domu św. Faustyny w Głogowcu 22-25 sierpnia 2016 r. | Fundacja Promień

Wiadomości

Pielgrzymka Rowerowa do Rodzinnego Domu św. Faustyny w Głogowcu 22-25 sierpnia 2016 r.

Pielgrzymka Rowerowa

W Nadzwyczajnym Roku Miłosierdzia nie zapominajmy o św. Faustynie. To jej Bóg przekazał orędzie Bożego miłosierdzia, które jest naszą jedyną nadzieją w mrokach współczesnego chaosu. Mamy wobec Niej wielki dług wdzięczności bo przez Jej ofiarę życia, modlitwy jesteśmy przy Bogu i nasze rodziny i domy trwają a my duchowo odradzamy się. Co nie jest łatwe ponieważ instytucja rodziny jest obecnie planowo niszczona przez środowiska lewicowo liberalne. Zmiany kulturowe i cywilizacyjne czynią spustoszenie w duszach Polaków. Ofiar niestety jest wiele. Św. Faustyna jest przede wszystkim naszą siostrą – Opiekunką Polskich Rodzin. Zaprośmy ją do naszych wspólnot. Przecież podczas życia doczesnego przed wstąpieniem do zakonu, posługiwała w wielu miejscach jako pomoc domowa. Wychowywała dzieci, gotowała, sprzątała… Dziś bardziej potrzebujemy Jej duchowej opieki. Jezus dał jej obietnice, że przez jej wstawiennictwo udzieli hojnie swego błogosławieństwa dla ludzi oraz miejsc. Bądźmy rodziną św. Faustyny. Nie pożałujemy tego. Ona wciąż ma wiele do powiedzenia a orędzie, które wciąż nam przekazuje przez swój dzienniczek naprawdę jest ratunkiem dla skłóconych i poróżnionych krewnych w naszych rodzinach. Niema lepszego lekarstwa jak ufna ucieczka do miłosierdzia Bożego! Tego wciąż nas uczy św. Faustyna.

W tym roku po raz XIV pielgrzymujemy na rowerach do Jej rodzinnego domu w Głogowcu na 111 rocznicę jej urodzin. Ta pielgrzymka jest prawdziwą ucztą duchową. Na szlaku czeka nas 6 sanktuariów Maryjnych (Rokitno, Niepokalanów, Szymanów, Miedniewice, Domaniewice, Mąkolice). Przybycie do nich stanowi swego rodzaju zaczerpniecie łaski z sześciu biblijnych stągwi (J 2, 1-11). W nich doświadczamy przemiany naszej szarej doczesności w piękno życia nadprzyrodzonego. To swego rodzaju Maryjny szlak Mazowiecki. Celem naszym jest przybycie do rodzinnego domu św. Faustyny na rocznicę Jej urodzin w Głogowcu. Dojedziemy tam na rowerach 24 sierpnia. O godz. 21.00 rozpoczyna się adoracja Najświętszego Sakramentu w domu św. Faustyny. Chcemy przed Jezusem Ukrytym, którego kochała święta, podziękować za życie i posłannictwo naszej rodaczki. Za nasze osobiste ocalenie przez orędzie miłosierdzia Bożego, za wydobycie dziesiątek tysięcy ludzi z rozpaczy i nadanie im sensu życia. Będziemy się też modlić za naszą Ojczyznę, za rządzących o odwagę dla nich, by bronili interesów narodu Polskiego. Tej nocy w wigilię urodzin świętej przed jej domem będzie urządzone pole namiotowe. 25 sierpnia o godz. ok. 8.00 odprawiona zostanie Msza św. polowa. Po Mszy św. udamy się także do kościoła św. Kazimierza w Świnicach Warckich, gdzie święta przyjęła sakrament Chrztu Świętego i sakrament Pokuty i Eucharystii. Następnie pojedziemy na cmentarz do rodziców apostołki Bożego miłosierdzia by podziękować im za dar wiary, nadziei miłości jaki przekazali swej córce swoim uczciwym i bogobojnym życiem.

Zapraszamy wszystkich chętnych na pielgrzymkę 22-25 sierpnia 2016r. można dołączyć nawet i ostatniego dnia. Wyruszamy z Warszawy, Łodzi, Rawy Mazowieckiej, Grójca. Ta pielgrzymka, może być przyjęciem iskry apostolstwa orędzia Bożego miłosierdzia.

 

Zapraszamy: Ks. Michał Dłutowski, Ks. Mariusz Bernyś

Zgłoszenia:

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie udziału pod tel.:

  • Warszawa: 515 106 181
  • Grójec i Jasieniec: 605 654 481
  • Rawa Mazowiecka: 795 026 933
  • Łódź: 501 496 247

Więcej: swfaustyna.eu

Leave a Reply